Follow us on social

Depo Otomasyonu

TARİH 2018-01-24


 

Depo otomasyon Sistemleri:

 

Depo otomasyonu uygulanan depolarda, malzeme yerleştirilmesi, siparişe göre malzeme çekilmesi ile ayrıştırma ve gruplama, ve benzeri elleçleme işlemleri, bilgisayar kontrollü otomatik veya robotik sistemler ile yapılmaktadır.

Depo Yönetim Sistemleri, öncelikle, Barkod Sistemi ve RFID Sistemi yardımı ile istifleme veya çekme yerleri ile üzerinde işlem yapılacak ürünlerin seçilebilmesini sağlar. Özellikle otomasyon sistemleri uygulanan depoların yönetimi için en önemli destek, Depo Yönetim Sistemleri Yazılımlarıdır.

 

Depo Yönetim Sistemlerinin uygulanmasının diğer iki yararı, depolardaki iş uygulamaları için, en iyi uygulamalar örnek alınarak bir standardizasyon sağlaması ve işletme giderlerinde tasarruf sağlamasıdır.

Depo Yönetim Sistemi yazılımlarının uygulanması, klasik yöntemlerin uygulandığı depolara kıyasla, işletme giderlerinde %50 oranında tasarruf sağlayabilmektedir. 

 

Depo otomasyonu depo içinde, ürüne değer kazandıran, ürünlerin müşteriye göre uyarlanması ve modifikasyonu, paketleme işlemleri, ürün etiketleme, ürün ayrıştırma, ürünlerin gruplanması ve birleştirilmesi gibi işlemlerin, diğer depo operasyonları ile entegre  olarak yapılabilmesini sağlar.

Bu site Dayneks E-Ticaret Tarafından Hazırlanmıştır.